Wyjątkowy podręcznik do nauki języka polskiego w szkole podstawowejEdukacja szkolna pozwala na zdobycie niezbędnej wiedzy przez uczniów, która zapewni im wejście w dorosłe życie. podręcznik do polskiego klasa 6 (sprawdź cenę i zamów!) rozwija wśród młodzieży umiejętności językowe, wprowadza ich w ciekawy świat literatury oraz autorów takich dzieł jak ” W pustyni i w puszczy, ”Pan Tadeusz” czy Hobbit”. Warto zaznaczyć, że na podstawie wspomnianych książek powstały ekranizacje, dzięki czemu nauczyciele, omawiając lektury, mogą urozmaicić zajęcia, przedstawiając uczniom ciekawostki z planu filmowego.

Nowa Era jako popularne wydawnictwo polskie

Dzięki zaufaniu grona pedagogicznego, rodziców oraz wielu placówek dydaktycznych w całym kraju, Nowa Era stała się jednym z najpopularniejszych wydawnictw, które we współpracy ze znanymi specjalistami tworzy materiały dydaktyczne dostosowane do każdego poziomu nauki. Charakteryzuje się nowoczesnym podejściem do edukacji, dlatego ich książki znajdują się prawie w każdym tornistrze szkolnym. Każdy uczeń może liczyć na kompleksowe wsparcie ze strony Nowej Ery, a dzięki materiałom multimedialnym może kształcić się również w domu.

Potęga wyobraźni zaklęta w podręczniku do języka polskiego

“Jutro pójdę w świat. Język polski. Kasa 6” autorstwa Hanny Dobrowolskiej oraz Urszuli Dobrowolskiej otwiera przed młodzieżą niezwykły świat kultury polskiej. Na stronach książki znajdziemy fragmenty literatury klasycznej, jak i współczesnej przeznaczonej dla dzieci, ponieważ teksty poruszają problematykę związaną z ich wiekiem. Zagadnienia ujęte w podręczniku zostały dobrane tak, aby zachęcić uczniów do refleksji i rozmowy, a polecenia o zróżnicowanym stopniu trudności pomagają w interpretacji fragmentów literackich.

Książka posiada również zagadnienia związane ze współczesnymi mediami, uczą odpowiedzialnego oraz krytycznego czytania, słuchania i oglądania. Dzięki stronom działowym “Sztuka na co dzień” młodzież odkrywa różne rodzaje sztuk plastycznych oraz poznaje zagadnienia związane ze sztuką, przez co podręcznik zachęca do kreatywnego myślenia.